Osamělé duby

Vergiss Meyn Nicht
Režie
Kilian Kuhlendahl, Jens Mühlhoff, Fabiana Fragale
Rok
2023
Délka
1h 42m
Jazyky
němčina
Země
Německo
Titulky
angličtina
Premiéra
Česká premiéra

Synopse

Zbytky kdysi rozsáhlého Hambašského lesa v Německu mají roku 2018 definitivně padnout za oběť těžbě hnědého uhlí. Zabránit se tomu snaží skupina ekologických aktivistů a aktivistek, kteří si jako formu protestu zvolili okupaci ohroženého území. Mezi ně se vydává student filmu a novinář Steffen Meyn, aby zdokumentoval kritické události z pohledu bezprostředních účastníků a účastnic. Unikátní perspektivu filmu dává 360° kamera, kterou Steffen většinou nosí připevněnou na helmě. A také jeho upřímná touha porozumět aktivismu jako autentickému projevu vzdoru, ale i radikalismu a násilí, které mu nakonec přivodí tragickou smrt.

„Filmující Fabiana Fragale, Kilian Kuhlendahl a Jens Mühlhoff prošli archivy svého zesnulého přítele a materiál proložili rozhovory s bývalými squattery a squatterkami z Hambašského lesa.“

Zdroj citátu: Nd.


Do češtiny je tlumočena první projekce filmu.

Promítání

19:00
Horácké Theater – Main Stage
středa 25.10.
17:30
Dukla Cinema – Edison
pátek 27.10.

Obsazení a štáb

Režie
Kilian Kuhlendahl, Jens Mühlhoff, Fabiana Fragale
Produkce
Melanie Andernach

Biografie
 
Fabiana Fragale (1994) se zaměřuje na antikapitalismus a feminismus, a to jak ve svých filmech, tak v projektech uměleckého kolektivů Polsprung. Kilian Kuhlendahl (1993), také člen Polsprung, vytváří filmy, instalace a performance. Dílo Jense Mühlhoffa (1991) zkoumá každodenní politické projevy.

Galerie

Links